VPM48-5200
Description
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
DataSheet
VPM48-5200 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 24V, Series 48V
Current - Output (Max):Parallel 10.4A, Series 5.2A
Center Tap:No
Power - Max:250VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:123.00mm Dia
Height - Seated (Max):60.00mm