DP-241-8-10
Description
PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT
DataSheet
DP-241-8-10 PDF
Type Description
Series:Two-4-One™
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):10V
Current - Output (Max):10A
Center Tap:Yes
Power - Max:100VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:102.40mm L x 58.50mm W
Height - Seated (Max):67.70mm