VPM100-5000
Description
PWR XFMR TORO 500VA CHAS MT
DataSheet
VPM100-5000 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 50V, Series 100V
Current - Output (Max):Parallel 10A, Series 5A
Center Tap:No
Power - Max:500VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:147.00mm Dia
Height - Seated (Max):64.00mm