3FL12-200
Description
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
DataSheet
3FL12-200 PDF
Type Description
Series:3FL
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 6.3V, Series 12.6V
Current - Output (Max):Parallel 400mA, Series 200mA
Center Tap:No
Power - Max:2.5VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:47.60mm L x 39.60mm W
Height - Seated (Max):16.80mm