3FL34-340
Description
PWR XFMR LAMINATED 12VA TH
DataSheet
3FL34-340 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 17V, Series 34V
Current - Output (Max):Parallel 680mA, Series 340mA
Center Tap:No
Power - Max:12VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:63.50mm L x 50.80mm W
Height - Seated (Max):27.05mm