DP-241-4-28L
Description
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
DataSheet
DP-241-4-28L PDF
Type Description
Series:Two-4-One™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):28V
Current - Output (Max):200mA
Center Tap:Yes
Power - Max:6VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:60.30mm L x 33.30mm W
Height - Seated (Max):36.20mm