DP-241-6-20L
Description
PWR XFMR LAMINATED 30VA CHAS MT
DataSheet
DP-241-6-20L PDF
Type Description
Series:Two-4-One™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):20V
Current - Output (Max):1.5A
Center Tap:Yes
Power - Max:30VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:82.60mm L x 44.30mm W
Height - Seated (Max):49.80mm