DPC-28-30B58
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
PWR XFMR LAMINATED 1VA TH
DataSheet
DPC-28-30B58 PDF
Type Description
Series:PC Plug-In
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 14V, Series 28V
Current - Output (Max):Parallel 60mA, Series 30mA
Center Tap:No
Power - Max:1VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:25.40mm L x 34.93mm W
Height - Seated (Max):21.08mm