CL4532A-201
Manufacturer
Mentech Technology USA Inc.
VIGOR # :
Description
CHIP LAN XFMR 10/100/1000 BASE-T
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
CL4532A-201 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 10/100/1000 Base-T
Inductance:200µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C