SM51625EL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
XFRMR LAN POE+ 1.2A 24SMD
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
SM51625EL PDF
Type Description
Series:SM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN
Inductance:10µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:1
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.691" L x 0.480" W (17.55mm x 12.20mm)
Height - Seated (Max):0.246" (6.25mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C