B78476A8249A003
Description
PULSE XFMR 1CT:1CT 350UH
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
B78476A8249A003 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 10/100/1000 Base-T
Inductance:350µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.693" L x 0.476" W (17.60mm x 12.10mm)
Height - Seated (Max):0.238" (6.05mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C