TLA-3T101LF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
TRANSFORMR LAN 1:1TR 100UH 16SOP
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
TLA-3T101LF PDF
Type Description
Series:TLA
Package:Tray
Part Status:Active
Transformer Type:LAN
Inductance:100µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:1
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.457" L x 0.268" W (11.60mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):0.232" (5.90mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C