ALT3232M-151-T001
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
PULSE XFMR 1CT:1CT 150UH
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
ALT3232M-151-T001 PDF
Type Description
Series:ALT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 10/100/1000 Base-T
Inductance:150µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C