H1270NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
XFRMR MODULE 2PORT 1:1 10/100
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
H1270NLT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 10G Base-T
Inductance:350µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT Transmitter, 1CT:1CT Receiver
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.515" L x 0.500" W (13.08mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):0.145" (3.69mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C