SM453230-121N7Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CHIP LAN XFMR,1 /2.5/5/10G,4.7X3
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
SM453230-121N7Y PDF
Type Description
Series:SM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 1/2.5/5/10G Base-T
Inductance:120µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:1
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.185" L x 0.127" W (4.70mm x 3.22mm)
Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C