PA2004NL
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
PULSE XFMR 1:1:1 437UH
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
PA2004NL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Transformer Type:-
Inductance:437µH
ET (Volt-Time):20VµS
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:1:1
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.340" L x 0.265" W (8.64mm x 6.73mm)
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C