PA1276NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
XFRMR 12V 13.5W 77.4UH POE EP13
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
PA1276NLT PDF
Type Description
Series:EP13
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:Isolation and Data Interface (Encapsulated)
Inductance:77.4µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:0.682:0.682
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.551" L x 0.695" W (14.00mm x 17.65mm)
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C