ALT4532P-181-T05G
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
PULSE TRANSFORMERS FOR LAN INTER
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
ALT4532P-181-T05G PDF
Type Description
Series:ALT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN
Inductance:180µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C