ALT4532M-171-T001
Description
XFRMR LAN 1CT:1CT 170UH
DataSheet
ALT4532M-171-T001 PDF
Part Status:Active
Transformer Type:LAN
Inductance:170µH
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
T-1062SCT
T-1062SCT
XFMR DUAL 1062.5M BAUD
77205C
77205C
PULSE XFMR 1:1:1 4MH
TLA-6M102LF
TLA-6M102LF
SURGE PROTECT INTEGRATE FILTER
ALT4532M-171-T001
ALT4532M-171-T001
XFRMR LAN 1CT:1CT 170UH