YLTH48002-1PT
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
PULSE TRANSFORMER LAN 2.5G/5G
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
YLTH48002-1PT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 2.5/5G Base-T, Power over Ethernet (PoE)
Inductance:200µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:1.094" L x 0.480" W (27.80mm x 12.20mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C