749050010U
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
10G BASE-T TRANSFORMER 1 PORT
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
749050010U PDF
Type Description
Series:WE-LAN
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 10G Base-T
Inductance:200µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.550" L x 0.500" W (13.97mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C