PH9400.566NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
XFMR GATE DRIVE SIDE CAR SMT
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
PH9400.566NLT PDF
Type Description
Series:PH9400
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Inductance:4.5 mH
For Use With/Related Products:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.657" L x 0.500" W (16.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):0.559" (14.20mm)