78250MVC-R
Manufacturer
Murata Power Solutions
VIGOR # :
Description
XFRMR MAX250 4KVDC 2.5 MH SMD
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
78250MVC-R PDF
Type Description
Series:78250
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Inductance:2 mH
For Use With/Related Products:MAX250/MAX251
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.354" L x 0.375" W (9.00mm x 9.52mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)