PFC3819QM-181K09B-00
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CHOKE COMMON MODE
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
PFC3819QM-181K09B-00 PDF
Type Description
Series:PFC
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Inductance:180 µH
For Use With/Related Products:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.319" L x 1.575" W (33.50mm x 40.00mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)