PH9385.013NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
XFMR PUSH-PULL SIDE CAR 1:3 SMT
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
PH9385.013NLT PDF
Type Description
Series:PH9385
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Inductance:2.6 mH
For Use With/Related Products:RS-485 Communications
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.630" L x 0.512" W (16.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)