PH9085.083NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
IND PWR 3.0X3.0X1.2 4.7UH SMT
Catalog
Specialty Transformers
DataSheet
PH9085.083NLT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Inductance:1.16 mH
For Use With/Related Products:MAX253
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.319" L x 0.280" W (8.10mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)