POE26W3.3VS5-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TRANSFRMR 160UH 26W 2.6A POE SMD
Catalog
Switching Converter, SMPS Transformers
DataSheet
POE26W3.3VS5-R PDF
Type Description
Series:PoE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Configurable (For DC/DC)
Applications:Power Over Ethernet (PoE)
Intended Chipset:-
Chipset Manufacturer:-
Voltage - Primary:-
Voltage - Auxiliary:-
Voltage - Isolation:1500Vrms
Inductance @ Frequency:160µH @ 100kHz
Frequency:300kHz
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.846" L x 0.866" W (21.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.425" (10.80mm)
Footprint:0.846" L x 1.161" W (21.50mm x 29.50mm)
Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TRANS FLYBACK LT8301
PUSH-PULL TRANSFORMER TOR4.3/2.8
TRANS FLYBACK NCL30000 1.90MH
POE26W3.3VS5-R
POE26W3.3VS5-R