AI-4228-P-SP250-R
Description
AUDIO PIEZO IND 6-250V PNL MNT
DataSheet
AI-4228-P-SP250-R PDF
Type Description
Series:AI
Package:Bulk
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:AC, DC
Voltage - Rated:220 V
Voltage Range:60 ~ 250V
Frequency:2.8kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Pulse, Slow
Duration:1.2 PPS
Sound Pressure Level (SPL):94dB @ 220V, 10cm
Current - Supply:18mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Approval Agency:cUL, UL
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
Size / Dimension:1.673" Dia (42.50mm)
Height - Seated (Max):1.673" (42.50mm)