SCE048XD3DB3F
Description
ALARM W/VOLUME CNTRL; 48VDC; 3KH
DataSheet
SCE048XD3DB3F PDF
Input Type:DC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:28 ~ 48V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Single Tone, Pulse, Slow
Duration:1 PPS
Sound Pressure Level (SPL):95dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:1.687" Dia (42.85mm)
Height - Seated (Max):1.399" (35.54mm)