PSR-57N08A01-AQ
Description
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 92DB
DataSheet
PSR-57N08A01-AQ PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:600 Hz ~ 4.0 kHz
Frequency - Self Resonant:600Hz
Impedance:Sound Pressure Level (SPL)
Efficiency - dBA:500 mW
Efficiency - Testing:1 W
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Round
Power - Max:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Port Location:Nd-Fe-B
Shape:-
Material - Cone:-
Material - Magnet:Solder Pads
Ingress Protection:2.244" Dia (57.00mm)
Ratings:0.331" (8.40mm)