AS01508MS-SC11-WP-R
Description
SPEAKER .7W 8 OHM 89 DB 600 HZ
DataSheet
AS01508MS-SC11-WP-R PDF
Type:Receiver
Frequency Range:600 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:600Hz
Impedance:Sensitivity
Efficiency - dBA:700 mW
Efficiency - Testing:1 W
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Rectangular
Power - Max:-
Port Location:Nd-Fe-B
Shape:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material - Cone:-
Material - Magnet:Spring Type
Ingress Protection:0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Ratings:0.138" (3.50mm)