SOC50C07Y50
Manufacturer
Seltech
VIGOR # :
Description
SPEAKER - 50MM DIAMETER WITH WIR
Catalog
Speakers
DataSheet
SOC50C07Y50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:-
Type:General Purpose
Frequency Range:350 Hz ~ 3.5 kHz
Frequency - Self Resonant:350Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Wire Leads
Efficiency - Testing:1.969" Dia (50.00mm)
Efficiency - Type:0.311" (7.90mm)