DA60U-240A-R
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
BATT CHARGER DESKTOP 24V 2.5A
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
DA60U-240A-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Desktop
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:24V
Charge Current - Max:2.5A
Charge Time:12 Hrs
Voltage - Input:100 ~ 240VAC
Power - Max:-
Size / Dimension:5.984" L x 3.110" W x 1.772" H (152.00mm x 79.00mm x 45.00mm)
Mounting Type:Desktop
Termination Style:XLR, 3 Pin