FSP3300C-2Q01
Description
BATT CHARGER ENCLOSED 330V 10A
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
FSP3300C-2Q01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Battery Chemistry:-
Battery Cell Size:-
Number of Cells:2
Voltage - Nominal:330V
Charge Current - Max:10A
Charge Time:-
Voltage - Input:85 ~ 265VAC
Power - Max:3.3kW
Size / Dimension:10.24" L x 9.86" W x 4.96" H (260.00mm x 250.50mm x 126.00mm)
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Rectangular Connector
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TP-SC48-60-MPPT
TP-SC48-60-MPPT
BATT CHARGER SOLAR 60A
PA-120N-54P
PA-120N-54P
BATT CHRGR OPEN FRAME 55.2V 2.2A
CEL2SPR
CEL2SPR
BATTERY CHARGER 5V 600MA SPRINT
FSP3300C-2Q01
FSP3300C-2Q01
BATT CHARGER ENCLOSED 330V 10A
SiT3372AI-2B9-33NY160.000000Y
SiT3372AI-2B9-33NY160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
TERM BLK 2POS SIDE ENT 3.5MM PCB