ENC-120-24
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
BATT CHARGER DESKTOP 24V 4A
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
ENC-120-24 PDF
Type Description
Series:ENC-120
Package:Box
Part Status:Active
Type:Desktop
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:24V
Charge Current - Max:4A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:115W
Size / Dimension:7.56" L x 7.01" W x 1.96" H (192.0mm x 178.0mm x 49.8mm)