GC330A48-C4P
Description
BATT CHARGER DESKTOP 54.4V 4.8A
DataSheet
GC330A48-C4P PDF
Type Description
Series:GC330
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:48V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:54.4V
Charge Current - Max:4.8A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max:326.4W
Size / Dimension:8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)