APP-001-15AMP
Manufacturer
MPD (Memory Protection Devices)
VIGOR # :
Description
AUTO PWR PLUG 12V 15A W/LED BLK
Catalog
Cigarette Lighter Assemblies
DataSheet
APP-001-15AMP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Auto Power Plug
Specifications:Fused, LED Indicator, Nylon, Strain Relief
Current Rating (Amps):15 A
Color:Black
Voltage - Rated:12 V
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZA5071
ZA5071
AUTO CBL ASSY W/SKT 12V 10A LED
AP-130
AP-130
AUTO POWER PLUG 12V 2A BLACK
APP-003
APP-003
AUTO POWER PLUG 12V 3A BLACK
APP-001-15AMP
APP-001-15AMP