BC-CTP-151509
Description
BOX PC CLEAR 5.91"L X 5.91"W
DataSheet
BC-CTP-151509 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:5.906" L x 5.906" W (150.00mm x 150.00mm)
Height:3.543" (90.00mm)
Area (L x W):34.9in² (225cm²)
Color:Light Gray, Clear Cover
Thickness:0.126" (3.20mm)
Features:Flame Retardant, Hinged, Latches, Lockable, Sealing Gasket
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A