NCS-28-WD-18.0-C
Manufacturer
Omnetics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 28POS F TO WIRE 1.5'
Catalog
Circular Cable Assemblies
DataSheet
NCS-28-WD-18.0-C PDF
Type Description
Series:Nano 360®
Package:Bag
Part Status:Active
1st Connector Type:Receptacle
1st Connector Gender:Female Sockets
1st Connector Number of Positions:28
1st Connector Number of Positions Loaded:All
1st Connector Shell Size - Insert:-
1st Connector Orientation:Keyed
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Type:Wire Leads
2nd Connector Gender:-
2nd Connector Number of Positions:-
2nd Connector Number of Positions Loaded:-
2nd Connector Shell Size - Insert:-
2nd Connector Orientation:-
2nd Connector Mounting Type:-
Length:1.50' (457.20mm)
Assembly Configuration:Standard
Cable Type:Individual
Cable Material:-
Color:Multiple
Shielding:Unshielded
Ingress Protection:-
Usage:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CBL FMALE RA TO MALE 4POS 16.4'
CBL FMALE TO WIRE LEAD 5P 6'
CBL MALE RA TO WIRE LD 4P 32.8'
RAL1A
RAL1A
DIODE FR DO-213AA 50V 1A