IPM12-A5-MWL-5.0
Manufacturer
PEI-Genesis
VIGOR # :
Description
SURE SEAL M12 STRAIGHT MOLDED CA
Catalog
Circular Cable Assemblies
DataSheet
IPM12-A5-MWL-5.0 PDF
Type Description
Series:Sure-Seal®
Package:Box
Part Status:Active
1st Connector Type:Receptacle
1st Connector Gender:Male Pins
1st Connector Number of Positions:5
1st Connector Number of Positions Loaded:All
1st Connector Shell Size - Insert:M12
1st Connector Orientation:A
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Type:Wire Leads
2nd Connector Gender:-
2nd Connector Number of Positions:-
2nd Connector Number of Positions Loaded:-
2nd Connector Shell Size - Insert:-
2nd Connector Orientation:-
2nd Connector Mounting Type:-
Length:16.40' (5.00m)
Assembly Configuration:Standard
Cable Type:Round
Cable Material:Polyvinyl Chloride (PVC)
Color:Black
Shielding:Unshielded
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Usage:Industrial Environments
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MQDC2S-1215
MQDC2S-1215
CBL ASSEMBLY 12POS F TO WIRE 15'
CBL MALE TO WIRE LEAD 3POS 9.84'
CBL FMALE RA TO WIRE 4POS 4.92'
UJ3D1202TS
UJ3D1202TS
1200V 2A SIC SCHOTTKY DIODE G3,
IPM12-A5-MWL-5.0
IPM12-A5-MWL-5.0
CBL M 1.7MM 6' 24AWG WHT
LD1086D2M33
LD1086D2M33
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A D2PAK-3