CCMX1-MM-RG316-24
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
CBL ASSY MMCX PLUG RG316 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CCMX1-MM-RG316-24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:MMCX to MMCX
1st Connector:MMCX Plug
2nd Connector:MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:-
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C