255101-08-M0.50
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
CBL ASSY MCX PLUG RG178 19.69"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
255101-08-M0.50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:MCX to MCX
1st Connector:MCX Plug
2nd Connector:MCX Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms