CC2450-MM-150-48
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 2.4MM PLUG-PLUG 4'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CC2450-MM-150-48 PDF
Type Description
Series:150
Package:Bag
Part Status:Active
Style:2.4mm to 2.4mm
1st Connector:2.4mm Plug
2nd Connector:2.4mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:3.10mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:50 GHz
Color:Gray
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C