Q-3F00F000H018I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/BNC-RP G142 18I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3F00F000H018I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz