Q-690550008060I
Description
SMA-SP/TNC-SP RG58 60I
DataSheet
Q-690550008060I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to TNC
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz