Q-2I0040005003F
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SP/BNC-SJB G316 3F
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2I0040005003F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to N-Type
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz