Q-710420005006I
Description
SMA-SJ/SMP-RP G316 6I
DataSheet
Q-710420005006I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to SMP
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:SMP Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz