Q-2N0360008005F
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SP/SMA-RP RG58 5F
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2N0360008005F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz