Q-35007000R001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/BNC-SJB G316D 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-35007000R001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:2 GHz