FMA28-S1PR-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA M TO SMP R 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FMA28-S1PR-S24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMP
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:Hand Formable .085
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Gray
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C